برپایی مراسمات عزاداری در زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره)
به مناسبت دهه اول ماه محرم مراسمات عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) وابسته به موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی در حال برگزاری است.
پنجشنبه,۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸

محمد یعقوبی، مدیر زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) در گفتگو با خبرنگار علم و فرهنگ آستان قدس رضوی، ضمن گرامیداشت ایام سوگواری حسینی گفت: امسال نیز همچون سال های گذشته در این زیارتگاه مراسمات و برنامه های عزاداری دهه اول محرم با حضور پر شکوه هیئت‌های مذهبی و عموم مردم شهرستان کاشمر در حال اجرا است.

وی ماه محرم را فرصت مناسبی  برای آگاهی دهی جوانان و نوجوانان با قیام امام حسین(ع) و نهضت ایشان دانست و خاطر نشان کرد:  در راستای اشاعه هر چه بیشتر درس‌های انسان ساز عاشورا و تبیین قیام امام حسین(ع) از سوی زیارتگاه شهید آیت الله مدرس(ره) ویژه برنامه هایی در قالب های جذاب و تاثیر گذار طراحی شده است که در طول دهه اول محرم اجرا خواهد شد.

وی اظهار کرد: برپایی عزاداری در قالب ویژه برنامه «کشتی نجات» یکی از برنامه های دهه اول محرم در این مجموعه است که هر شب ساعت 21 الی 22:30 همراه با سخنرانی حجت الاسلام نژادمحمد با موضوع زندگی به سبک بندگی و مرثیه سرایی توسط محمد غلامرضا پور با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی در فضای باز صحن جنوبی زیارتگاه در حال برگزاری است.

یعقوبی افزود: برگزاری محفل روضه و قرائت زیارت عاشورا همه روزه ساعت7 صبح با حضور کارکنان و خدام زیارتگاه، برپایی ایستگاه صلواتی و چایخانه حضرت امام حسین (ع) همزمان با مراسم عزاداری از محل جذب مشارکت های مردمی،  برپایی حسینیه کودک در راستای آشنایی کودکان با زندگی امام حسین (ع) همراه با کارگاه نقاشی، قصه گویی و پرده خوانی توسط مربیان مهدالرضا از دیگر برنامه‌های زیارتگاه شهید مدرس(ره) در دهه اول ماه محرم است.

وی گردهمایی مسئولین هیئات مذهبی و برنامه ریزی جهت اقامه عزا توسط هیئات، همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی، برگزاری مراسم عزاداری و سوگواری با حضور هیئات مذهبی شهرستان و روستاهای همجوار،  برپایی محفل انس با قرآن و هدیه به حضرت اباعبدالله الحسین و یاران با وفایش با عنوان «من قرآن را دوست دارم» ویژه کودک و نوجوان هر روز صبح، عزاداری و قرائت زیارت عاشورا همزمان با نماز ظهر وعصر روز عاشورا و بیان احادیث امام حسین (ع) و احکام شرعی را از دیگر برنامه های اجرایی در دهه اول ماه محرم در زیارتگاه شهید مدرس(ره) عنوان کرد.

مدیر زیارتگاه شهید مدرس(ره) گفت:  تدوین نشریه الکترونیکی در پرتو دانش ویژه ماه محرم و تبلیغات محیطی و فضاسازی به مناسبت ایام عزاداری حسینی نیز بخش دیگری از فعالیت های انجام شده توسط این زیارتگاه در ایام عزاداری حسینی است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید