دانشجویان دانشگاه امام رضا(ع) میزبان عزاداران حسینی
همزمان با فرا رسیدن ایام محرم الحرام و عزای سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) اقامه عزای حسینی در واحد خواهران دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) برپاست.
چهارشنبه,۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸

در اين شب‌ها به همت دو هيئت دانشجويی ابناءالزهرا(س) و رضوان و در راستای تعظيم شعائر مذهبی و با هدف ترويج فرهنگ عاشورايي، علم عزاي سيد و سالار شهيدان در واحد خواهران دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع)، برافراشته شده و محفل عزای حسینی برپاست. 
همچنین ضمن برگزاری اين مراسم معنوی که به مدت 10 شب برپاست، دانشجويان در غرفه‌های مختلف نمايشگاهی، به ارائه محتوا و محصولات فرهنگی می‌پردازند و غرفه‌های فروش كتاب و ملزومات حجاب نيز از دیگر ايستگاه‌های برپا شده در حاشيه مراسم است.
به گفته دكتر مرضیه رستميان؛ سرپرست مديريت فرهنگی و دانشجويی واحد خواهران دانشگاه امام رضا(ع)، با توجه وجود زمينه مساعد برای فعاليت‌های فرهنگی در كنار اقامه عزاي حسينی، دانشجويان فعال در هيئت دانشگاه با محوريت روايتی نورانی از امام رضا(ع) با موضوع تقسيم اوقات شبانه روز به چهار بخش و تطبيق آن با زندگي شهیدان، نمایشگاهی مصور برپا کرده‌اند كه هر شب به زندگينامه يك شهيد اختصاص يافته است.
اين فعاليت مرتبط با مبحث سخنران مراسم عزاداری، استاد عبدالحميد واسطي است كه با موضوع «زندگي ما و مقابله با جنگ شناختي» ارائه مي‌شود. این مراسم هر شب از ساعت 20:30 در محل پردیس رضوان دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) واقع در بلوار فلسطین برگزار می‌شود.

 
 
 
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید