یادداشت : حامد شجاعی باغینی
صدای «هل من معین» می‌آید…
بعد از هزار سال بااینکه رسول حق صلی‌الله و علیه و اله را ندیده و صدای دل‌انگیز و مهرآمیز ایشان را نشنیده‌ایم اما خیلی‌هایمان چنان به دین او دل‌بسته‌ایم و با حضرتش پیمان محکم بسته‌ایم که هیچ حادثه‌ای دل دریایی‌مان را طوفانی نمی‌کند...
یکشنبه,۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶

بعد از هزار سال بااینکه رسول حق صلی‌الله و علیه و اله را ندیده و صدای دل‌انگیز و مهرآمیز ایشان را نشنیده‌ایم اما خیلی‌هایمان چنان به دین او دل‌بسته‌ایم و با حضرتش پیمان محکم بسته‌ایم که هیچ حادثه‌ای دل دریایی‌مان را طوفانی نمی‌کند. و چنان مهرش را به دل خویش نشانده‌ایم که گویی چهره تابناک رسول مهر را در آینه دلمان هرروز و هرلحظه با چشم دل می‌نگریم و آن عبارت ایشان را که فرمود: «نجوای لا اله الا الله بگوئید تا رستگار شوید» با گوش جان می‌شنویم.

این محبت الهی آنجا اوج می‌گیرد که به یاد زینت دوش نبی می‌افتیم… آن حسینی که پیامبر فرمود از « حسین از من است و من از حسین…» و این عشق از ما فداکارانی ساخته که در حسرت و اندوه حضور نداشتن در حماسه او چون شمع می‌سوزیم و مداوم «یالیتنا کنا معک» میگوییم. هر بار با شنیدن نام ارباب بی کفنمان حسین علیه‌السلام اشک حزن و عاشقی در چشمانمان نقش می‌بندد تا اعتقاد راسخمان بر حضرت قتیل العبرات اثبات شود که از داغ او فریاد و فغان دل حزینمان از فرش به عرش ‌رسد.

آری ما مردمانی هستیم که علی‌الدوام زمزمه داریم باخدایمان که: ‌ای پروردگار حسین مولای عشق و ایثار ای‌کاش بودم کربلا… می‌شد سرم از تن جدا… می‌رفت روی نیزه‌ها…

اگر چه ما دیروز کربلا نبودیم تا با لبیک به ندای هل من معین حضرت ثارالله ، عزیز حضرت فاطمه سلام‌الله علیها را یار و یاور باشیم. اما در عصر حاضر همچون علمدار انقلاب حاج قاسم شهید که از ولایت فقیه به عنوان خیمه حسین فاطمه یاد میکند میتوان با لبیک به ندای این عمار سید خراسانی به دنیا ثابت کنیم که ما جوانان مکتب سلیمانی اهل کوفه نیستیم که امام زمان خویش را تنها گذاریم.

https://file.razavi.ir/portal-pub/inline-images/2csrb9saupr84col7mass01cnbn8t5uu.jpg

حماسه عاشورابه مصداق سنگ نشان است تا صراط مستقیم که همانا حضرت ثارالله و اهل بیت علیهم السلام است را در این تاریکی و هیاهوی دنیا گم نکنیم. لذا محرم فرصت مناسب برای بازخوانی واقعه عظیم نینوا، حماسه هشت سال دفاع مقدس تا خاطرات مدافعین حرم است تا به یاد داشته باشیم معنای  (کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا) که این طریق الی الله همچنان ادامه خواهد داشت.

پس با امید به لحظه وصال و بادلی داغدار و عزادار از مصیبتی که بر خون خدا در نینوا رفت وضوی عشق می‌سازیم و بر سجاده نیازمان می‌نشینیم و دست به دعا برمیداریم تا
به مصداق «اللهم جعل محیای محیا محمد و آل محمد و مماتی ممات محمد و آل محمد صلی‌الله و علیه و آله» مثل جوانان مدافع حرم رزق شهادت ما به دست حضرت سقا امضا شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید