عطر «گلاب اشک» در نگارخانه موزه آستان قدس رضوی
نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد علی اکبر رضوانی با عنوان «گلاب اشک» به مناسبت ماه محرم و ایام شهادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در نگارخانه موزه مرکزی آستان قدس رضوی گشایش یافت.
شنبه,۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸

علی‌اکبر رضوانی در حاشیه برگزاری این نمایشگاه با معرفی کارنامه هنری 30 ساله خود، متون خطاطی شده در این نمایشگاه را به مناسبت روز بزرگداشت شاعر مرثيه سراي سده 10 هجری قمری، كمال‌الدين علي محتشم كاشاني، منتخبی از اشعار وی عنوان کرد که محتوایی چون دلاوری‌های حضرت ابوالفضل العباس(ع)، علی‌اکبر(ع) و علی‌اصغر(ع) را در بردارد.
در این نمایشگاه 48 اثر از این هنرمند در قالب خط شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته شده است که توسط فاطمه رضوانی؛ هنرمند تذهیب کار نیز به هنر تذهیب آراسته شده است. 
از آثار هنر خوشنویسی استاد علی اکبر رضوانی تاکنون 4 نمایشگاه با محوریت محرم، عاشورا و اربعین در نگارخانه موزه مرکزی به نمایش درآمده است.
این هنرمند در نمایشگاه‌های گروهی متعددی در عرصه ملی و بین‌المللی شرکت داشته و آثار وی تا کنون طی 32 نمایشگاه انفرادی در داخل و خارج از کشور به نمایش در آمده است.
نمايشگاه آثار خوشنويسي شكسته نستعليق استاد علي‌اكبر رضواني در محل  نگارخانه موزه رضوي واقع در صحن كوثر از 8 الی 20 مرداد ماه برای بازدید علاقه‌مندان دایر خواهد بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید