بازدید قریب به 9 هزار گردشگر خارجی از موزه‌های رضوی طی4 ماه
قریب به 9 هزار گردشگر خارجی از کشورهای مختلف قاره اروپا، افریقا و آسیا طی 4 ماه ابتدایی سال از موزه‌های مختلف آستان قدس رضوی بازدید کردند.
پنجشنبه,۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱

مهدی قیصری‌نیک، معاون سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در امور موزه‌ها، موزه‌های آستان قدس رضوی را با داشتن تزئینات و معماری دوره اسلامی و آثار گران‌بها از اشیای تاریخی و انواع هنرها و صنایع دستی یکی از بزرگ‌ترین و غنی‌ترین مجموعه‌های موزه‌ای در ایران عنوان کرد که در ایام مختلف سال علاقه‌مندان بسیاری را به سوی خود جذب می‌کند.
وی، ضمن اشاره آماری به بازدیدهای صورت گرفته از موزه‌های رضوی، بیشترین حجم بازدید گردشگران خارجی را از موزه مرکزی با بیش از 3 هزار و 400 نفر عنوان کرد.
قیصری نیک، موزه‌های قرآن و مردم شناسی را در رتبه‌های بعدی این آمار قرار داد و افزود: موزه های آستان قدس رضوی در مجموع 4 ماه ابتدایی سال بیش از 261 هزار نفر بازدید کننده داشته است.
موزه‌‏های آستان قدس در 3 ساختمان جداگانه با ۱۶ گنجینه تخصصی شامل آثار تاریخی حرم مطهر و میراث آستان قدس رضوی، اشیای وقف و اهدا شده، همه روزه پذیرای علاقه‌مندان به آثار فرهنگی و موزه‌ای است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید