برگزاری اختتامیه هفتمین دوره کارگاه‌های آموزشی «سفیران رضوی»
به همت معاونت امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی آیین پایانی هفتمین دوره کارگاه‌های آموزشی «سفیران رضوی» ویژه فعالان فرهنگی عراق برگزار شد.
چهارشنبه,۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۹

به همت معاونت امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی آیین پایانی هفتمین دوره کارگاه‌های آموزشی «سفیران رضوی» ویژه فعالان فرهنگی عراق برگزار شد.

 این مراسم صبح امروز(5مرداد) با حضور 27 نفر از ائمه جمعه و جماعات و فعالان فرهنگی اهل سنت از کشور عراق، در محل تالار شیخ طوسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
حسن غلامپور، نماینده واحد ارتباطات بین‌المل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی در حاشیه این مراسم عنوان کرد: این دوره‌ها با محور پویاسازی کنشگران فرهنگی تبلیغی عرصه بین‌الملل با حضور محبین اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از اهل سنت کشور عراق برگزار شد.
وی ابراز کرد: موضوع این دوره بررسی آراء سیاسی امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در تبیین اسلام ناب بود که با محوریت آشنایی با فتنه‌های امروزه در جامعه اسلامی به ویژه کشور عراق برگزار شد.
غلامپور ادامه داد: از آنجایی که همواره وحدت بین مسلمین خصوصا شیعه و سنی مورد هدف دشمنان اسلام گرفته شده است، یکی از دستاوردهای این دوره‌های آموزشی را می‌توان تحکیم وحدت بین مسلمین وآشنایی با فتنه های موجود و همچنین آشنایی با روش های مقابله صحیح با این فتنه‌ها  دانست.
نماینده واحد ارتباطات بین‌المل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: دوره‌های تخصصی سفیران رضوی تا کنون 6 دوره ویژه استادانی از کشورهای پاکستان، افغانستان، نپال، عراق و... برگزار شده است.
وی خاطر نشان کرد: با عنایات حضرت ثامن الحجج(ع) و حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مسئولان آستان قدس رضوی بنا داریم این دوره‌ها را با غنای بیشتری در آینده برگزار کنیم و تلاش می‌کنیم در تحقق اهداف و منویات امامین انقلاب در مسیر ترویج اندیشه‌های اسلام ناب و انقلاب اسلامی در عرصه بین‌الملل حرکت کنیم.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید