آغاز دوره‌های آمادگی المپیادهای دانش آموزی پژوهش سرای امام رضا(ع)
کلاس‌های تابستانی المپیادی ویژه دانش آموزان مستعد مدارس امام رضا(ع) به همت پژوهش سرای امام رضا(ع) از تاریخ ۲۳ تیر آغاز و تا ۳۱ مرداد به طول می انجامد.
یکشنبه,۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳

به گزارش آستان نیوز، با شروع تابستان، موضوع آموزش مهارت‌های فوق برنامه دانش آموزان در دستور کار نهادهای فرهنگی و آموزشی قرار می گیرد. پژوهش سرای امام رضا(ع) در راستای تحقق تعلیم و تربیت با رویکرد حرکت های علمی و فناورانه، امسال نیز همچون سال گذشته دوره‌های آمادگی برای المپیادهای دانش آموزی را در 5 رشته ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست و نجوم برگزار می کند. 
این خبر حاکی است، طی سال‌های گذشته، یک دوره آماده سازی قبل از المپیاد در مدارس برگزار می شد اما در برنامه ریزی جدید، کلاس‌ها از تابستان شروع شده و دوره‌های تکمیلی در طول سال تحصیلی برگزار خواهد شد. شرکت کنندگان نیز دانش آموزان مستعد و سرآمد مدارس امام رضا(ع) در پایه متوسطه دوم هستند و بنیاد فرهنگی رضوی در راستای اهداف فرهنگی و نیز شناسایی و توانمندسازی آنها به منظور حضور هرچه قوی تر در المپیادهای علمی به برگزاری این دوره‎ها مبادرت می کند.
بخش اعظم مخاطبان این دوره‌ها، دانش آموزان مدارس کم برخوردار امام رضا(ع) در مشهد و چناران هستند که در کنار دانش آموزان منتخب مدارس پسرانه و دخترانه منطقه برخوردار زیر نظر استادان تخصصی پژوهش سرا آموزش ها را فرا می گیرند. 
در این دوره‌ها، دانش آموزان علاقه‌مند توسط واحدها به پژوهش سرا معرفی شدند تا در کلاس‌های رایگان پژوه شسرا شرکت کنند. امسال درصد شرکت کنندگان رشد چشم گیرتری نشان می دهد و به تفکیک رشته؛ 12 نفر در شیمی، 12 نفر در فیزیک، 7 نفر در ریاضی، 10 نفر در زیست و نیز 6 دانش آموز در حوزه نجوم اعلام علاقه‌مندی کردند.  
کلاس‌ها در قالب 40 جلسه آموزشی به مدت چهار هفته پیش بینی شده و طی آن دانش آموزان با مبانی المپیاد آشنا خواهند شد. در ادامه این جلسات آموزشی، دوره پاییزه المپیاد نیز برگزار می شود تا دانش آموزان در یک فرایند جامع بتوانند مسیر رو به رشد را طی کنند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید