بزرگداشت روز بسیج اساتید در ویژه‌برنامه‌ «خط چمران»
آیین بزرگداشت روز بسیج اساتید در ویژه‌برنامه‌ای با عنوان «خط چمران» به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی با همکاری کانون بسیج اساتید دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار شد.
پنجشنبه,۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰

به گزارش آستان نیوز، دکتر مرتضی رجوعی؛ رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) در این ویژه‌برنامه که به مناسبت چهل و یکمین سالگرد شهادت شهید مصطفی چمران در سالن شهید سلیمانی پردیس خواهران این دانشگاه برگزار شد، عنوان کرد: شعار امسال برنامه‌های آستان قدس رضوی در ایام دهه کرامت رضوی «جهاد عالمانه، خدمت کریمانه» انتخاب شد که این شعار در شهید چمران تبلوریافته است.

وی ابراز کرد: شهید چمران مصداق عالم عامل است؛ یکی از  دغدغه‌های وی در حوزه محرومیت‌زدایی و خدمت کریمانه به مردم مناطق محروم بود.
این مقام مسئول تصریح کرد: امیدواریم برگزاری مراسم یادبود این شهید بزرگوار به ما کمک کند تا در هر جایگاه و مقامی که هستیم در مسیر شهدایی همچون شهید چمران قدم برداریم.
 

ضرورت مدل‌سازی تفکر شهید چمران در جامعه
استاد جلیل معماریانی؛ مدیرعامل موسسه فرهنگی کتاب‌پردازان و از مدرسان دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) نیز در ادامه این مراسم با تأکید بر مدل‌سازی تفکر شهید چمران در جامعه کنونی گفت: این شهید بزرگوار در عین مهربانی قاطع بود و علاوه بر مدیریت صحیح توانایی در جایگاه وزارت دفاع و علوم را داشت.

وی ادامه داد: در اندیشه شهید چمران، فرهنگ در 4 مؤلفه قرب الهی، ایمان، اخلاق و تقوا و علم و تخصص تعریف‌شده است و نمودار فکری این شهید بزرگوار بر پایه عمل صالح و  توجه به کارهای بر زمین افتاده استوار است.

معماریانی ادامه داد: نگاه آینده‌پژوهانه شهید چمران اشاره به راهبردهای دشمن دارد که در مؤلفه‌هایی همچون هجوم نظامی و تحمیل شکست از خارج، محاصره و فشار اقتصادی، شکست از داخل بر مبنای اختلافات داخلی، رکود اقتصادی و پروژه‌های عمرانی،تحریک قومیت‌ها و.... تعریف‌شده است.

وی در ادامه به نمودارهای فکری شهید چمران اشاره کرد و گفت: وی معتقد بود که باید برای خود، مردم و قانون اساسی احترام قائل بود، فقط خود را انقلابی ندانیم و سایرین را غیرانقلابی، ایمان و اسلام ملک اختصاصی ما نیست و هر کس که فکر می‌کند از بقیه مؤمن‌تر است در جهل زندگی می‌کند.

مدیرعامل موسسه فرهنگی کتاب‌پردازان، خاطرنشان کرد: محیط تربیتی از نگاه این شهید بزرگوار بسیار جایگاه بالایی دارد و تخصص این شهید در نوع مواجهه با مسائل تربیتی برای همه ما درس‌آموز است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید