برگزاری نخستین همایش ملی «نقد آراء تفسیری در سه سده نخست هجری»
با همکاری بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی و دانشکده علوم قرآنی مشهد، نخستین همایش ملی «نقد آراء تفسیری در سه سده نخست هجری» برگزار می‌شود.
چهارشنبه,۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۳

بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در سه محور برگزاری پیش نشست، نگارش مقالات و داوری آثار در برگزاری این همایش همکاری دارد.

محورهای هشت گانه اصلی این همایش شامل سیرۀ نبوی و تفسیر قرآن، آراء تفسیری ائمۀ طاهرین(ع)، بررسی و نقد آراء و قرائات تفسیری مفسران صحابی، بررسی و نقد آراء تفسیری مفسران تابعی، بررسی و نقد آراء تفسیری مفسران سدۀ دوم هجری، بررسی و نقد آراء تفسیری مفسّران سدۀ سوم هجری، بررسی و نقد آرای لغویان در تفسیر معنای واژگان قرآن تا سدۀ سوم هجری و علل و عوامل لغزش‏های تفسیری مفسران در سه سدۀ نخست هجری می‌شود که هر کدام محورهای فرعی را در بر می‌گیرد.

فرهیختگان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و سایر استادان و دانشجویان و پژوهشگران گرامی می‌توانند با مراجعه به سایت naghdeara.quran.ac.ir نسبت به ارسال مقالات اقدام نمایند.

آخرین مهلت ارسال مقالات یکم شهریور ماه ۱۴۰۱ است و زمان برگزاری همایش نیز چهارشنبه 20 مهر 1401 است و علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های ۰۵۱۳۸۴۴۹۶۰۰ و ۰۵۱۳۸۴۴۹۷۰۰ داخلی ۳۰ تماس حاصل فرمایند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید