دانشگاه امام رضا(ع)، مقام نخست مسابقات موت كورت خراسان رضوی
تيم دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) مقام نخست مسابقات موت كورت (دادگاه‌های شبیه‌سازی) خراسان رضوی را از آن خود کرد.
دوشنبه,۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۵

در آخرين مرحله نخستين دوره مسابقات موت کورت که ويژه رشته حقوق برگزار شد، تيم دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) متشكل از شهرزاد صبوحي صابوني، بهاره كلاته عربي و جميله درويشي در رقابت با تيم دانشگاه فردوسي مشهد، موفق به جلب نظر داوران در تهيه و ارائه لايحه دفاعيه شدند و مقام نخست را در بين ۲۳ تيم شركت كننده از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي استان خراسان رضوي، از آن خود کردند.

تيم دوم دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) نیز متشكل از مهدي وحيد، سيد محمد هاشم سادات مادرشاهي و ابراهيم كياني نصر، در جايگاه سوم اين رقابت‌ها قرار گرفت.

اين مسابقات با هدف ارتقاء سطح علمي و عملي دانشجويان رشته حقوق و تقويت قدرت استدلال و دفاع آنها در ارائه لوايح  شفاهي و كتبي حقوقي و ايجاد انگيزه از طريق برقراري حس رقابت بين دانشجويان برگزار شده است.

اولين دوره از مسابقات بين دانشگاهي دادگاه‌هاي شبيه‌سازي شده (موت كورت) خراسان‌رضوي با حضور ۲۳ تيم سه‌نفره از دانشگاه‌هاي بين‌المللي امام رضا(ع)، فردوسي مشهد، آزاد اسلامي مشهد و آموزش عالي خراسان برگزار شد که پس از برگزاري دو مرحله مقدماتي و يك هشتم، در مرحله نيمه‌نهايي تيم واحد خواهران و تيم واحد برادران به ميزباني دانشگاه بين‌المللي امام رضا(ع) به رقابت پرداختند و تيم‌هاي دانشگاه امام رضا(ع) و دانشگاه فردوسي مشهد به مرحله نهايي راه يافتند. 

داوري اين دوره از مسابقات را قضات كيفري و دادگاه‌هاي تجديد نظر استان خراسان و همچنين بازپرسان شعبات قتل دادسراي عمومي و انقلاب  مشهد در حضور دادستان محترم مشهد بر عهده داشتند که تيم دانشگاه امام رضا(ع) توانست نظر داوران را از نظر تهيه لايحه دفاع و ارائه آن، جلب كند. 

دادگاه تمريني يا دادگاه شبيه‌سازي شده (MOOT COURT) فعاليتي دانشجويي است كه در آن شركت كنندگان، فرايند يك دادگاه واقعي را با نوشتن لوايح و دفاع و ارائه حضوري در برابر قضات و هيئت محترم داوران (متشكل از قضات متبحر و مجرب دادگاه ها) اجرا مي‌كنند؛ شبيه سازي دادگاه يكي از جذاب‌ترين و مهمترين فعاليت‌هاي دانشجويي دانشكده هاي حقوق است كه در سطح ملي و بين المللي برنامه‌ريزي و اجرا مي شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید