ماحصل هنر اعضای یک خانواده در قالب کتیبه هنری به کتابخانه رضوی اهدا شد
اعضای هنرمند یک خانواده، کتیبه هنری منقش به نام امام علی بن موسی الرضا المرتضی را به کتابخانه آستان قدس رضوی اهدا کردند.
یکشنبه,۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸

اسماعیل قائدی که به نمایندگی از سایر اعضای خانواده، این کتیبه را در روز ولادت امام هشتم(ع) از اهواز به مشهد آورده است، طراحی این کتیبه را بر روی پارچه در ابعاد 2 در 3 عنوان کرد.
وی افزود: دراین کتیبه اطراف نام مبارک علی بن موسی الرضا المرتضی، شمه‌ای از بارگاه منور رضوی به صورت گل و بوته پیاده شده و داخل گنبد نیز ذکر یا ضامن آهو منقش شده است.
وی همچنین ساخت صندوق کتیبه را هنر دست ابراهیم قانعی عنوان کرد و افزود: برای طراحی این کتیبه 18 ساعت کار ممتد و بدون وقفه صرف شده است.
این هنرمند اهوازی به علت طراحی این کتیبه اشاره کرد و گفت: به مناسبت ایام دهه کرامت قرار بود که کتیبه منقش به نام مقدس امام هشتم طراحی شود که فاجعه رخ داده در آبادان، اجرای این طرح را به حاشیه کشاند.
قائدی، انگیزه اصلی در شروع اجرای این طرح را بی‌حرمتی به ساحت رضوی در فیلم موهن عنکبوت مقدس عنوان کرد که اعضای دخیل در پیاده‌سازی این طرح را در اجرای آن مصمم کرد.
گفتنی است این کتیبه طی مراسمی در روز میلاد هشتمین اختر آسمان امامت و ولایت در محل ورودی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی در معرض بازدید قرار گرفت.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید