برپایی نمایشگاه آثار رضوی و بین ادیانی در بنیاد پژوهشهای اسلامی
در حاشیه نخستین پیش ‌نشست دومین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان، نمایشگاه آثار رضوی و بین ادیانی در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
پنجشنبه,۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳

در حاشیه نخستین پیش ‌نشست دومین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان، نمایشگاه آثار رضوی و بین ادیانی در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.

این نمایشگاه به منظور معرفی آثار رضوی و کتابهایی که با محوریت ادیان و مذاهب در بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی به چاپ رسیده برای بازدید شرکت‌کنندگان در نخستین پیش ‌نشست دومین همایش بین‌المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان دایر شده است.

«دعاهای امام رضا(ع)»، «امام رضا(ع) پیشوای هشتم»، «امام على بن موسى الرضا(ع)، منادى توحید و امامت»، «تحلیلى از زندگانى امام رضا(ع)»، «الامام الرضا(ع) بین نصوص الرسالة و سلطة الرای والقبیله»، «حدیث سلسلة الذهب از دیدگاه اهل سنت»، «دعاهای امام رضا(ع)»، «دانای خاندان» و... از جمله عناوین آثار این مرکز با محوریت حضرت رضا(ع) است که در این نمایشگاه در معرض بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

همچنین آثاری با عناوین «مقاله‌شناسی توصیفی یهودیت»، «مناظرات امام رضا(ع) با علمای یهود»،«رویارویی شرق و غرب در عصر روشنگری»، «درآمدی بر جنبشهای اسلامی در آسیای مرکزی»، «اصحاب کهف در تورات»، «انجیل و قرآن»، «تصوف و تشیع»، «امام علی بن موسی الرضا(ع) در منابع اهل سنت»، «تمدن اسلامی- مسیحی»، «بهزیستی مسالمت آمیز میان ادیان آسمانی»، «مباحثات کلامی مسیحیان و مسلمانان دریاره تثلیث در سده های نخست هجری»، «فلسفه علم و دین در اسلام و مسیحیت» و... نیز از دیگر آثار عرضه شده در این نمایشگاه بشمار می‌رود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید