آموزش 27 هزار قرآن‌آموز در طرح ملی «من قرآن را دوست دارم»
مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی گفت: از تیرماه سال گذشته تاکنون بیش از 27 هزار قرآن‌آموز در سراسر کشور از آموزش‌های طرح ملی «من قرآن را دوست دارم» بهره‌مند شده‌اند.
پنجشنبه,۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۲

حجت‌الاسلام و المسلمین سید مسعود میریان در گفت‌وگو با آستان‌نیوز گفت: طرح ملی «من قرآن را دوست دارم» تیرماه سال گذشته مصادف با میلاد حضرت رضا(ع) در سراسر کشور به عنوان نخستین اقدام مشترک قرآنی با همکاری و مشارکت اعتاب مقدسه و بقاع متبرکه ایران اسلامی آغاز به کار کرد.

وی هدف از اجرای این طرح را گسترش فرهنگ قرآن‌خوانی و آموزش روخوانی قرآن در سراسر کشور عنوان کرد و افزود: امید داریم بتوانیم در آینده، حداقل ۸ میلیون نفر را تحت آموزش این طرح قرار دهیم تا از مرحله مقدماتی تا مدارج عالی با آموزش قرآن کریم آشنا شوند.

مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی گفت: در این بازه زمانی، دبیرخانه دائمی طرح «من قرآن را دوست دارم» در حرم مطهر رضوی تشکیل شده و کمیته‌های مختلف آموزش، فناوری، اجرایی و رسانه در این طرح مشغول فعالیت هستند.

وی افزود:  قلب تپنده این طرح، کمیته آموزشی است که به طور مسمتر روند ارائه آموزش قرآن به فراگیران را با انتخاب مربی و تشکیل کلاس‌های آموزشی رصد و پایش می‌کند.
 

برگزاری 500 کلاس آموزشی روخوانی قرآن
مدیر مرکز قرآن کریم آستان قدس رضوی گفت: در بازه زمانی یکساله بیش از 500 کلاس آموزشی برگزار شده و بیش از 27  هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

حجت الاسلام میریان با بیان اینکه طرح «من قرآن را دوست دارم» به صورت خودآموز برگزار می‌شود، تصریح کرد: این طرح با روخوانی قرآن کریم آغاز شده و قرآن آموزان می‌توانند با مراجعه به درگاه https://quranlove.ir ضمن ثبت‌نام و شرکت در این طرح، دروس آموزشی را مشاهده و ثبت نام کنند. اساتید پشتیبان این طرح نیز پس از تشکیل کلاس وظیفه راهنمایی‌ و رفع اشکال و آزمون نهایی را انجام خواهند داد.

وی گفت: پس از آزمون شفاهی اگر متقاضی نمره لازم را کسب کرد، آزمون الکترونیک هم در همان سامانه انجام خواهد شد و گواهینامه الکترونیک برای قرآن‌آموز صادر می‌شود.
حجت الاسلام میریان ادامه داد: اعطای گواهینامه دیجیتال معتبر و رسمی، مورد تایید سازمان دارالقران الکریم کشور و رئیس کارگروه فرهنگ قرآنی فرهنگی اعتاب مقدسه بوده و در پایان نیز جوایز و لوح تقدیر به شرکت کنندگان در این طرح قرآنی اعطا می‌شود. 

وی با بیان اینکه تاکنون 4 دوره قرعه کشی انجام شده و 60 نفر از برگزیدگان این طرح جوایز خود را دریافت کرده‌اند افزود: مخاطبان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با سامانه تلفنی ملی ۱۳۸ تماس بگیرند و اطلاعات کامل‌تری دریافت کنند. هم چنین درگاه اینترنتی من قرآن را دوست دارم پاسخگوی سوالات علاقه‌مندان است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید