حضور آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه ایران در همایش «ارتباطات بین‌المللی» کشور عراق
آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه ایران اسلامی در همایش «ارتباطات بین المللی» کشور عراق حضور فعالی یافته‌اند.
پنجشنبه,۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۱

به گزارش خبرنگار علم و فرهنگ آستان قدس رضوی، آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه ایران اسلامی در همایش «ارتباطات بین المللی» کشور عراق حضور فعالی یافته‌اند.

این همایش روز شنبه 24 اردیبهشت‌ماه با حضور مدیران عتبات ایرانی، عراقی و سوری در کشور عراق برگزار می‌شود و نمایندگانی از آستان‌های مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، حرم حضرت معصومه(س)، حرم حضرت احمد بن موسی الکاظم(شاهچراغ)، مسجد مقدس جمکران و سازمان اوقاف و امور خیریه در این همایش حضور دارند.

در همین راستا حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد ذوالفقاری؛ معاون امور بین‌الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی به نمایندگی از آستان قدس رضوی روز گذشته به این همایش اعزام شد.

همایش ارتباطات بین‌المللی در دو محور بحث و گفتگو پیرامون چگونگی تقویت ارائه خدمات به زائرین عتبات مقدس و چگونگی تقویت ارتباطات بین عتبات مقدس تدارک و پیش بینی شده است.

دیدار از بخش‌های مختلف حرم حضرت علی(ع) در نجف اشرف، آشنایی با تاریخچه حرم، معرفی مشاهیر مدفون در حرم حضرت علی(ع)، زیارت سامرا و کاظمین و مسجد سهله و کوفه، دیدار با تولیت‌های آستان‌های مقدس، اهدا هدایای متبرک و.... با هدف ایجاد فرصت‌های همکاری هر چه بیشتر بین عتبات از برنامه‌های محوری این همایش است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید