هم‌زمان با برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛
چاپ دوم کتاب «آبی‌ها» منتشر شد
هم‌زمان با برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و یازدهمین پویش مطالعاتی به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)، چاپ دوم کتاب «آبی‌ها» منتشر شد.
پنجشنبه,۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۹

به گزارش خبرنگار علم و فرهنگ آستان قدس رضوی، کتاب«آبی‌ها» نوشته زنده‌یاد سعید تشکری، يك داسـتان بلند تاريخي دربـاره پزشکی مسیحی به اسم زکریای رومی است که در زمان هارون‌الرشید زندگی می‌کند و تلاش دارد برای عرض ارادت و شاگردی به محضر امام هشتم شیعیان برسد. زکریای رومی برای دیدن امام رضا(ع) سختی‌های فراوانی را تحمل می‌کند، تا به پیشگاه پیشوا و الگوی کامل زمانه خود تشرف یابد. 

داستان با نثری ساده وقایع، لحظات شیرین وصال، اوضاع زمانه و دوران زندگي امام رضا(ع) را به نمایش می‌گذارد.

 با توجه به استقبال از برگزاری پویش مطالعاتی به‌نشر با محوریت کتاب «آبی‌ها،» چاپ دوم این اثر در شمارگان دو هزار نسخه منتشرشده و در حال حاضر مجموع شمارگان چاپ‌شده این اثر به 4 هزار نسخه می‌رسد. 

پویش مطالعاتی «آبی‌ها» هم‌زمان با نوروز 1401 از سوی به‌نشر در حال برگزاری است، این پویش علاوه بر مسابقه از کتاب، بخشی جنبی در فضای مجازی دارد که شامل خوانش کتاب، عکاسی و موارد دیگر است. 

اهدای سه کمک‌هزینه سفر به كربلاي معلا هر يك به ارزش 7 ميليون تومان براي 3 نفر ،10 کمک‌هزینه سفر به مشهد مقدس هر يك به ارزش 1.5 ميليون تومان براي 10 نفر و جوايز بخش مجازي؛ 8 جايزه 500 هزارتوماني براي 8 نفر ، 8 بسته از آثار زنده‌ياد سعيد تشكري براي 8 نفر  ازجمله جوايز بخش اصلي پویش مطالعاتی آبی‌ها است. 

علاقه‌مندان به ادبیات داستانی، به‌ویژه دوست‌داران رمان‌های تاریخی تا پایان اردیبهشت‌ماه فرصت دارند، کتاب «آبی‌ها» را از طریق  مراجعه به فروشگاه‌های کتاب به‌نشر در سراسر کشور و یا سایت فروش اینترنتی کتاب به‌نشر به آدرس www.behnashr.com  تهیه و پس از مطالعه دقیق کتاب طبق شیوه‌نامه  شرکت در مسابقه، پاسخ سؤالات و کد انحصاری کتاب را به سامانه پیامکی 30003209 ارسال کنند. هزینه ارسال پستی به‌صورت تخفیف ۲۰ درصدی از مبلغ نهایی کتاب کسر شده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید