تشرف سفیر نروژ در ایران به حرم امام رضا(ع) و بازدید از موزه آستان قدس رضوی
آقای سیگوالد هاوگه سفیر نروژ در ایران، روز چهارشنبه 21 اردیبهشت 1401 ضمن تشرف به حرم امام رضا(علیه‌السلام) از موزه مرکزی آستان قدس رضوی بازدید کرد.
پنجشنبه,۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۴

سیگوالد تامین‌هاوگه، سفیر نروژ در ایران که به مشهد سفر کرده است، ظهر امروز ۲۱ اردیبهشت ماه با حضور در حرم مطهر رضوی، از بخش‌های مختلف اماکن متبرکه رضوی از جمله موزه فرش دیدن کرد.
وی در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه هنر و معماری در این مکان مقدس برخوردار از تاریخچه‌ای غنی و بسیار کهن است، گفت: طی بازدیدی که از صحن آزادی و صحن انقلاب اسلامی داشتم، اطلاعات هنری و فرهنگی ارزشمندی در خصوص معماری ایرانی- اسلامی کسب کردم و تحت تاثیر این سبک از معماری قرار گرفتم از همین رو سعی می‌کنم این اطلاعات ارزشمند را به دیگران نیز منتقل کنم.
 

تشرف سفیر نروژ در ایران به حرم مطهر رضوی


وی با بیان اینکه بازدید از موزه فرش آستان قدس رضوی نیز من را بسیار تحت تاثیر قرار داد، افزود: محل نمایش فرش‌های کهن و گرانبهاء در این موزه بسیار خلاقانه و دقیق طراحی شده است و با نورپردازی فوق العاده می‌توان نقوش ظریف بافته شده که برگرفته از فرهنگ و هنر غنی و اصیل اقوام مختلف ایرانی است را بر روی هر فرش با وضوح مشاهده کرد.
 

تشرف سفیر نروژ در ایران به حرم مطهر رضوی


سفیر نروژ در ایران ادامه داد: حرم امام رضا(ع) قداست بالایی برای مسلمانان جهان دارد و روزانه میلیون‌ها زائر با اعتقاد قلبی برای زیارت به این مکان مقدس می‌آیند و من امروز به عنوان یک شهروند اروپایی لحظه‌ای که برای نخستین بار وارد این مکان شدم، روحم تحت تاثیر قرار گرفت.
 

تشرف سفیر نروژ در ایران به حرم مطهر رضوی

وی خاطرنشان کرد: حرم امام رضا(ع) مکانی است که می‌توان به تمام مردم جهان آن را معرفی کرد تا با حضور در این مکان مقدس همانند من تحت تاثیر شکوه و معنویت آن قرار بگیرند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید