رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی:
دانشگاه امام رضا(ع) باید اصولی، اعتدال طلب و پرنشاط در حوزه علم و دانش باشد
رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی آستان قدس رضوی گفت: دانشگاه امام رضا(ع)باید اصولی،اعتدال طلب، فعال و پرنشاط در حوزه علم و دانش باشد تا بتواند نردبان تعالی را برای حل مشکلات آستان قدس رضوی و جامعه طی کند.
سه شنبه,۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸

به گزارش خبرنگار علم و فرهنگ آستان قدس رضوی، عبدالحمید طالبی در آیین نکوداشت مقام استاد که عصر امروز در محل سالن همایش‌های دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برگزار شد، به ویژگی‌های بارز استاد مطهری اشاره و عنوان کرد: به‌روز بودن و همه‌جانبه نگری از ویژگی‌های بارز شهید مطهری بود.

وی گفت: آنچه در دانشگاه‌ها برای ما مهم است علاوه بر آموزش، توجه به بحث شاگرد پروری و اهمیت روح و روان شاگردان است که متأسفانه  در دانشگاه‌ها کمتر به این مهم پرداخته می‌شود و در موضوعات و مباحث علمی با دانشجویان همراه نمی‌شویم.

این مقام مسئول توجه به استعدادهای دانشجویان، شاگرد پروری، نپرداختن به تدریس رشته خاص، افزایش روحیه تدین، سالم‌سازی معنوی و توجه به روحیه دانشجویان را از وظایف اصلی دانشگاه‌ها دانست.

وی در ادامه یکی از دغدغه‌های تولیت آستان قدس رضوی را بحث پیوست‌های علمی و فرهنگی ذکر کرد و گفت: سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی به‌تنهایی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و برای پیشبرد اهدافش به همکاری و همراهی دانشگاه نیاز دارد.

طالبی به‌ضرورت بحث اخلاق اسلامی در میزبانی هر چه شایسته‌تر از زائران چه در داخل و چه در خارج از حرم اشاره کرد و گفت:فرهنگ میزبانی را باید از مدارس آغاز کنیم و تا دانشگاه ادامه دهیم.

رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: انتساب دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) به نام مبارک حضرت الزاماتی را برای ما اساتید، کارکنان، خدام و.‌.. در رفتار، گفتار، پوشش و اخلاق ایجاد می‌کند و همه ما علاوه بر مسئولیتی که بر عهده‌داریم خادم علی بن موسی‌الرضا(ع) هستیم، از همین رو باید تعالیم عالم آل محمد(ص) را الگوی زندگی خود قرار دهیم.

وی ادامه داد: دانشجویان غیر ایرانی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند پس از اتمام تحصیلات باید بامعلومات کامل فارغ‌التحصیل شوند و درواقع آنان پس از بازگشت به کشورهای خود سفیران جمهوری اسلامی ایران هستند از همین رو باید به نحو احسن با آنان رفتار شود.

 

اساتید دانشگاه سواره‌نظام فرهنگی هستند
معاون فرهنگی دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) نیز در ادامه این مراسم با طرح این سؤال که چرا نام شهید مطهری ماندگار ماند گفت: احاطه و پختگی علمی، جذب مخاطبین، حجت دار بودن مطالب، خوش‌رو بودن، مبارزه با انحرافات، رازداری، صبوری و ... برخی از ویژگی‌های این شهید بزرگوار بود.

 مهدی اصفهانی در ادامه اساتید دانشگاه را سواره‌نظام فرهنگی معرفی کرد و افزود: ۲۲ انجمن علمی و کانون فرهنگی در واحد خواهران و ۱۷ انجمن علمی در واحد برادران دانشگاه امام رضا(ع) فعال هستند که در هدایت، ترغیب، امیدبخشی و اشتغال‌زایی دانشجویان می‌تواند مؤثر باشد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید