نمایشگاه «بر آستان جانان» در نگارخانه موزه آستان قدس رضوی
نمایشگاه «بر آستان جانان» شامل 40 اثر از استاد رضوانی به سبک خط شکسته نستعلیق به نمایش درآمده است که توسط همسر ایشان خانم معصومه محمدنیا به هنرتذهیب آراسته شده است. این نمایشگاه از تاریخ 10 لغایت 22 اردیبهشت ماه در نگارخانه موزه مرکزی آستان قدس رضوی برپاست.
یکشنبه,۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷

به گزارش خبرنگار علم و فرهنگ آستان قدس رضوی، نمایشگاه «برآستان جانان» آثار خوشنویسی علی اکبر رضوانی در نگارخانه موزه مرکزی آستان قدس رضوی به نمایش درآمد.

در این نمایشگاه 40 اثر از استاد رضوانی به سبک خط شکسته نستعلیق به نمایش درآمده است که توسط همسر ایشان خانم معصومه محمدنیا به هنرتذهیب آراسته شده است.

این هنرمند مضامین آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه را با توجه به ایام ماه مبارک رمضان، اشعار مذهبی با محوریت امام رضا(ع) و امام علی(ع) و اشعار ولایت عنوان کرد.

وی با اشاره به برگزاری 4 نمایشگاه انفرادی در نگارخانه موزه حرم مطهر رضوی، آن را افتخاری در کارنامه هنری خود عنوان کرد و برگزاری نمایشگاه در جوار حرم مطهر رضوی را سعادتی برای هنرمند دانست.

رضوانی که در محضر اساتیدی چون یدالله کابلی خوانساری، امیر احمدفلسفی و عباسعلی صحافی مقدم تلمذ کرده است، امروز اساتیدی همچون استاد زرقی، لنگری و اعلمی را برای جامعه خوشنویسان ایران آموزش داده است.

علی اکبر رضوانی تا کنون در 42 نمایشگاه اشتراکی نیز شرکت داشته است که برخی از آن درکشورهایی همچون امریکا، پاکستان و امارات متحده برگزار شده است.

گفتنی است از سوی این هنرمند پیشکسوت، دو جلد قرآن مجید و یک جلد صحیفه سجادیه که به قلم وی به نگارش درآمده به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی اهدا شده است.

نمایشگاه آثار استاد علی اکبر رضوانی 10اردیبهشت با حضور علاقه مندان به هنر خط و تذهیب در نگارخانه موزه مرکزی آستان قدس رضوی گشایش یافت و تا 22اردیبهشت برای بازدید عموم دایر خواهد بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید