بزرگ‌ترین و تخصصی‌ترین موزه قرآن جهان در حرم مطهر رضوی + فیلم
موزه قرآن و نفایس حرم مطهر حضرت رضا(ع)، بزرگترین و تخصصی‌ترین موزه قرآن جهان است که آثار نفیس بسیاری در آن نگهداری می‌شود.
دوشنبه,۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶

موزه قرآن و نفایس حرم مطهر حضرت رضا(ع)، بزرگترین و تخصصی‌ترین موزه قرآن جهان است که آثار نفیس بسیاری در آن نگهداری می‌شود.

 17 قرآن و جزوه قرآنی با دستخط منسوب به ائمه اطهار(ع) از جمله قرآن‌هایی با دستخط منسوب به امام علی (ع)، امام حسن (ع)، امام حسین (ع)، امام سجاد (ع) و امام رضا (ع)، از جمله آثار ارزشمندی است که در این موزه نگهداری می‌شود و زائران حرم مطهر رضوی می توانند از نزدیک این قرآن‌ها را مشاهده کنند.

قدیمی‌ترین جزوه قرآنی وقف شده به نام امام رضا (ع) مربوط به بیش از هزار سال قبل، قرآن کریم با ترجمه فارسی دری میانه با گویش سیستانی مربوط به قرن 6 هجری قمری و همچنین 8 برگ از اوارق قرآن بایسنغری به عنوان بزرگترین قرآن خطی جهان، از دیگر آثار موجود در این گنجینه قرآنی است.

یکی دیگر از بخش های ویژه این موزه، بخش مربوط به هدایای رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در آن قرآن‌های نفیس اهدا شده توسط ایشان به موزه آستان قدس رضوی نگهداری می شود. موزه قرآن و هدایای مقام معظم رهبری، مجموعاً شامل 130 قرآن، جزوه قرآنی و آثار قرآنی بسیار نفیس در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

با گزارش ویدئویی از موزه قرآن و نفایس حرم مطهر رضوی همراه باشید تا چرایی شاخص بودن این موزه برایتان مشخص شود:

پیوست ها:
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید