آغاز به کار یازدهمین پویش مطالعاتی به‌نشر با عنوان «آبی‌ها»
مراسم رونمایی از پوستر برگزاری یازدهمین پویش مطالعاتی به‌نشر با محوریت کتاب «آبی‌ها» در روزنامه قدس برگزار شد.
شنبه,۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۰

یازدهمین پویش مطالعاتی به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)، برگرفته از رمــان رضـوی «آبـی‌ها» نوشته زنده یاد سعید تشکری آغـاز شد.

این مراسم با یاد چهلمین روز درگذشت زنده‌یاد سعید تشکری به میزبانی به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) با حضور خانواده استاد سعید تشکری و جمعی از فرهیختگان و نویسندگان برگزار شد، سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری، در این مراسم به بیان ویژگی‌های بارز مرحوم سعید تشکری، خادم فرهنگ رضوی پرداخت و گفت: سعید تشکری نویسنده و هنرمندی بود که پای به‌پای انقلاب درصحنه حضور داشت و فعالیت‌های انقلابی می‌پرداخت. 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت گنابادی نژاد ادامه داد: او سال‌ها دغدغه تربیت نویسندگان نوقلم و انسان‌سازی در عرصه فرهنگ و هنر داشت، ازاین‌رو نزدیک به سه سال  باوجود بیماری و سختی‌های بسیار، دبیری جلسات داستان نویسان رضوی را در به‌نشر بر عهده داشت. او یک چهره فرهیخته در فرهنگ و هنر کشور بود که باافتخار لباس خادمی امام رضا(ع) را بر تن کرد و خادمی در جوار بارگاه منور امام رضا(ع) را توفیق بزرگی برای خود می‌دانست و درراه اشاعه فرهنگ مکتوب رضوی با هر آنچه در توان داشت به فعالیت پرداخت.

پویش مطالعاتی «آبی‌ها» هم‌زمان با نوروز 1401 از سوی به‌نشر برگزار می‌شود، این پویش علاوه بر مسابقه از کتاب، بخشی جنبی در فضای مجازی دارد که شامل خوانش کتاب، عکاسی و موارد دیگر است. کتاب «آبی‌ها» به قلم زنده‌یاد سعید تشکری دربارۀ طبيب رومي حاذقي است كه ارادت خاصي به امام رضا(ع) دارد و دير انطاكيه را به‌منظور ديدن پيشواي مسلمانان ترك مي‌كند. سواران هارون خليفۀ عباسي كه به دنبال زكريا هستند، درمی‌یابند كه مقصد نهايي او مدينه و ديدار با علي بن موسی‌الرضا(ع) است؛ ازاین‌رو خود را به مدينه رسانده و در شهر و اطراف خانۀ مولا به مراقبه مي‌ايستند.

اهدای سه کمک‌هزینه سفر به كربلاي معلا هر يك به ارزش 7 ميليون تومان براي 3 نفر ،10 کمک‌هزینه سفر به مشهد مقدس هر يك به ارزش 1.5 ميليون تومان براي 10 نفر و جوايز بخش مجازي؛ 8 جايزه 500 هزارتوماني براي 8 نفر ، 8 بسته از آثار زنده‌ياد سعيد تشكري براي 8 نفر  ازجمله جوايز بخش اصلي پویش مطالعاتی آبی‌ها  است. علاقه‌مندان تا 25 اردیبهشت‌ماه فرصت دارند ، کتاب «آبی‌ها» را از طریق  مراجعه  به فروشگاه‌های کتاب به‌نشر در سراسر کشور و یا سایت فروش اینترنتی کتاب به‌نشر به آدرس www.behnashr.com  تهیه و پس از مطالعه  دقیق کتاب طبق شیوه‌نامه  شرکت در مسابقه ، پاسخ سؤالات و کد انحصاری کتاب را به سامانه پیامکی 30003209 ارسال کنند.

 

- معرفی و خرید کتاب

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید