مدیرعامل موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس عنوان کرد:
آستان حسین بن موسی(ع) بستری مناسب برای شکوفایی ظرفیت‌های دینی طبس
مدیرعامل موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی در جمع فعالان فرهنگی شهرستان طبس گفت: آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) بستر مناسبی برای شکوفایی ظرفیت‌های فرهنگی، معنوی، اقتصادی و گردشگری مذهبی این شهرستان است و فعالان فرهنگی می‌توانند با محوریت این آستان مبارک، شهر را در عرصه های مختلف در سطح ملی و بین‌المللی مطرح کنند.
پنجشنبه,۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۶

به گزارش خبرنگار علم و فرهنگ آستان قدس رضوی، حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر عطاران طوسی، مدیرعامل موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی طی یک سفر دو روزه به شهرستان طبس به اتفاق هیئت همراه و مهدی قاسم زاده؛ مدیر آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)  دیدار و جلسات صمیمی متعددی با فعالان فرهنگی و اجتماعی، نهادها و سازمان‌های مختلف این شهرستان داشت.

دیدار با اعضای گروه جهادی میقات‌الرضا وابسته به آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) در راستای خدمت رسانی به مناطق محروم یکی از برنامه‌های مدیر عامل موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی بود.
 
 حجت الاسلام عطاران طوسی در این نشست ضمن تقدیر از تلاش‌های خستگی ناپذیر اعضای گروه جهادی میقات الرضا(ع) عنوان کرد: مفهوم واقعی بندگی خداوند متعال خدمت به خلق است که اعضای گروه جهادی میقات‌الرضا این موضوع را به منصه ظهور رسانده اند.

وی افزود: کیفیت و کمیت خدمات گروه جهادی میقات‌الرضا در سطح مطلوبی است اما نیاز به ارتقاء دارد.


 
ضرورت تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی
 
برگزاری جلسه هم‌اندیشی ستاد صبر و شورای مشورتی آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)  با حضور امام جمعه طبس، سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان، مدیر آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)، ریاست دادگستری شهرستان طبس و جمعی از مسئولین فرهنگی و اجرایی شهرستان و اعضای ستاد صبر در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) دیگر برنامه این سفر دو روزه بود که در این برنامه حجت الاسلام و المسلمین عطاران طوسی عنوان کرد: طبس می‌تواند به عنوان یک شهر الگو و آرمان شهر ایمانی در سطح کشور معرفی شود.

مدیر عامل موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی افزود: در امتداد مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی، با اجرای طرح جدید «تولدی دوباره» به دنبال این هستیم که با استفاده از تمام ظرفیت های مردمی و دولتی شهرستان به حل مشکلات خانواده‌های آسیب دیده اجتماعی بصورت ریشه‌ای بپردازیم.

وی خاطر نشان کرد: گاهی یک خانواده محروم دارای چند مسئله بحران ساز است ولی مؤسسات خیریه و خدمات اجتماعی احیانا تنها یک یا دو مسئله را شناسایی و کاهش می‌دهند در حالی‌که دیگر مسائل این خانواده، اجازه احیای او و بازگشت به جامعه را نمی‌دهد. در نتیجه، روز به روز بر حجم نیازمندان یا بزهکاران افزوده می‌شود و در واقع، فساد و بزهکاری در خانواده اگر کنترل نشود می‌تواند به راحتی در جامعه فراگیر شود. بنابراین ، سالم سازی بنیان خانواده و تشخیص و حل مسائل گوناگون خانواده‌های محروم و آسیب دیده ، در واقع سالم سازی جامعه است و به این ترتیب، زنجیره بزهکاری، اعتیاد، تکدی گری و محرومیت، قطع خواهد شد و به نسل آینده سرایت نخواهد کرد.

وی ادامه داد: در آموزه‌های دینی به ما یاد دادند اگر یک خانواده را احیا کنید گویا تمام مردم جهان را احیا کردید! چرا که رشد اگر در سطح خانواده به خوبی مدیریت شود، تکثیر می‌شود و عکس آن، فساد و تبهکاری اگر به زودی مدیریت نشود توسعه می‌یابد. پس رشد یک خانواده یا فساد یک خانواده، می‌تواند به قیمت استمرار این حرکت در میان همه مردم، تمام شود.
حجت الاسلام عطاران طوسی ابراز کرد: ستاد صبر با استمداد از حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و ضمن استفاده از این فضای معنوی می‌تواند بسیاری از معضلات و مشکلات خانواده‌ها را برطرف کند.


 تبیین ماموریت‌های آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)
 
همچنین حجت الاسلام عطاران طوسی در راستای تبیین ماموریت‌های آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) با مدیریت، کارکنان و خدمتگزاران این آستان مبارک دیدار کرد.

در این نشست مدیر عامل موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس عنوان کرد: توکل به خداوند متعال و خلوص نیت در انجام امور لازمه کار مفید و مثمر است.

وی افزود: حل مشکلات و معضلات اجتماعی از وظایف همه انسان‌ها و ارگان‌ها علی الخصوص کارکنان و خادمان آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) است.
 

شکوفایی ظرفیت‌های طبس با محوریت آستان مبارک
 
مدیرعامل موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی در دیدار با مهندس نصیری شهردار و رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر طبس عنوان کرد: این شهر باید بر محور آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) توسعه یابد. مردم طبس و بلکه استان خراسان جنوبی هر چه دارند از برکات این آستان مبارک است.

مدیر عامل موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی افزود: شکوفایی ظرفیت‌های فرهنگی، معنوی، اقتصادی و گردشگری مذهبی با محوریت آستان مبارک می‌تواند طبس را در سطح ملی و بین‌المللی مطرح نماید.

 در ادامه مهندس نصیری ابراز کرد: بزرگترین سرمایه شهرستان طبس داشتن نیروی انسانی بسیار فعال است.

شهردار طبس خاطر نشان کرد: فعالیت‌های شهرداری طبس با هدف تبدیل طبس به چهارمین شهر زیارتی کشور است.

 
توانمند سازی خانواده‌ها، لازمه داشتن شهری ایمانی و هوشمند
 
بازدید مدیرعامل موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی از مرکز اصلاح و  تربیت(زندان)، اداره تبلیغات اسلامی و کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) طبس و دیدار با روسای این نهادها جهت افزایش تعاملات از دیگر برنامه‌های سفر ایشان به طبس بود.

در این برنامه‌ها حجت الاسلام عطاران طوسی عنوان کرد: آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) آمادگی کامل برای حل معضلات و مشکلات فرهنگی و اجتماعی خانواده‌ها در شهرستان طبس را دارد.

مدیر عامل موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی افزود: آستان مبارک فرصت بسیار مناسبی برای کاهش جرایم اجتماعی است که این مهم نیازمند تعامل و همکاری بیشتر نهادها و ارگانها می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: روحانیت و مبلغین می‌توانند از ظرفیت‌های والای آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) جهت گسترش و نشر مفاهیم دینی استفاده کنند.

ایشان یادآور شد: آستان مبارک آمادگی دارد میزبان مبلغین و روحانیت معظم در ماه‌های رجب، شعبان و رمضان باشد‌.

دکتر عطاران طوسی ابراز کرد:  انسان‌ها، اعضای خانواده خداوند متعال هستند و کسی در نزد خداوند محبوب تر است که به مردم بیشتر و خالصانه‌تر خدمت کند.

وی عنوان کرد: باز کردن گره خانواده‌های نیازمند، مایه خوشبختی و سعادتمندی است چرا که در روایت داریم خوشبخت واقعی کسی است که خوشبختی دیگران در زندگی او تعریف شود.

حجت الاسلام والمسلمین عطاران طوسی اذعان کرد: توانمند سازی خانواده ها، لازمه دستیابی به شهری ایمانی و هوشمند است.


 آستان مبارک به سمت قطب فرهنگی در حرکت است
 مدیرعامل موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی در دیدار با امام جمعه طبس  که به منظور افزایش تعاملات فی‌مابین و تقدیر و تشکر از خدمات ایشان به آستان طبس برگزار شد، گفت: آستان مبارک برادر گرامی امام رضا(ع) به سمت تبدیل به قطب فرهنگی در حرکت است. لذا انتظار می رود فعالان فرهنگی و اجتماعی با تعامل با آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) زمینه تحقق قطب فرهنگی را فراهم کنند.

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی خاطر نشان کرد: برنامه‌های فرهنگی و با کیفیتی در آستان مبارک برگزار می‌شود که جای تقدیر و تشکر دارد.
امام جمعه طبس یادآور شد: آستان مبارک یک صحن از صحن‌های حرم مطهر رضوی است و مایه خیر و برکات زیادی در منطقه شده است.
 
بازدید مدیرعامل موسسه فرهنگی و بقاع متبرکه آستان قدس رضوی از مجموعه مهدالرضا و پیش دبستانی شکوفه‌های رضوی وابسته به آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)، اهدای قاب سنگی مزین به صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع) و تصویر مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی به روسای ادارات مذکور از دیگر برنامه‌های اجرا شده در طول این سفر بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید