به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی صورت گرفت؛
رونمایی از مجموعه کلیپ‌های رضوی ویژه کودکان
مجموعه کلیپ‌های کوتاه «قصه گفتم کبوترت بشوم» با حضور جمعی از مسئولان مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی و کودکان مشهدی در نگارخانه رضوان این شهر مقدس رونمایی شد.
چهارشنبه,۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۷

به گزارش خبرنگار علم و فرهنگ آستان قدس رضوی، این مجموعه برگرفته از نقاشی‌های کودکان و نوجوانان در کتاب «نوری در روشنایی» و در بردارنده ۱۰ کلیپ با موضوع امام رضا(ع) و ۴ کلیپ با محوریت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است که با تکنیک «کلیپ موشن» با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی در مشهد تولید شده است.

عاطفه رنگ‌آمیز؛ نویسندگی، مهدی شریفی؛ کارگردانی، مهدی عظیما؛ تدوینگری و امیر صحرایی؛ تصویربرداری مجموعه کلیپ‌های کوتاه «قصه گفتم کبوترت بشوم» را برعهده داشتند.

همچنین این مجموعه با نقش‌آفرینی جمعی از کودکان و نوجوانان شامل امیرحسین دهقان، حلما غفوریان، حلما حاجی محمدی، هلیا رستگار، زهرا نواب، صبا رضوی، سامان کلیدری، محمد سام پرکند، سیده مهرآوا میرعاقل، پریسا قهرمان، کیان سهرابی‌پور، آریان عظیمی، ثمین استیلایی و مهدیه حسینی، ضبط شده است.


     
اشتراک حس خوب زیارت
در مراسم رونمایی این مجموعه، امیرمهدی حکیمی، مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی گفت: کودکان و نوجوانان در این اثر قصه‌های امام رضایی خود را به زیبایی بیان کردند و حس خوب زیارت و وصل شدن دل خود را به امام مهربانی‌ها با دیگر کودکان ایران به اشتراک گذاشتند.

وی ضمن تقدیر از همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی در تولید این مجموعه ادامه داد: امیدوارم تولید چنین برنامه‌هایی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قصه‌گویی و نقاشی‌های کودکان و نوجوانان با همکاری این نهاد فرهنگی ادامه یابد.   


 
تولید آثاری برای قهرمان ملی
همچنین ابراهیم زره‌ساز، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی در این مراسم بیان کرد: کودکان در این مجموعه در خانه امام رضا(ع) و زیرِ پرچم آستان قدس رضوی قصه‌های خود را روایت کردند و این آثار علاوه پخش در شبکه‌های ملی، در قالب لوح فشرده در سرتاسر کشور توزیع می‌شود.

وی افزود: پس از انتشار این مجموعه، کودکان گوشه و کنار کشور که دوست دارند با امام رضا(ع) ارتباط برقرار کنند، متوجه می‌شوند که می‌توانند برای این امام همام قصه بگویند و ایشان نیز صحبت‌های آنها را می‌شنوند.

زره‌ساز با تأکید بر اینکه ۴ کلیپ کوتاه این مجموعه با محوریت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تولید شده است، گفت: تولید چنین آثاری برای این قهرمان ملی در قالب قصه و روایت‌گری کودکان می‌تواند در جامعه بسیار اثرگذار باشد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی با اشاره به نمایش مجموعه آثار نقاشی رضوی کودکان و نوجوانان همکار با کانون در نگارخانه رضوان اضافه کرد: امام رضا(ع) شما کودکان را بسیار دوست داشته است که آثارتان در این نگارخانه که همواره میزبان آثار سطح کیفی بالایی است، به نمایش درآمده است.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم این اتفاق خیر و مبارک، چراغی برای تحقق جریانات ارزنده و اثرگذار آینده در استان و کشور در زیر سایه علی بن موسی الرضا(ع) شود.


 
نمایش آثار نقاشی کودکان
پخش تعدادی از کلیپ‌های مجموعه «قصه گفتم کبوترت بشوم»، قصه‌گویی برای کودکان، خوانش مطالب رضوی توسط دو تن از کودکان حاضر و اعطای هدایایی به رسم یادبود به کودکان و نوجوانانی که در این کلیپ‌ها روایتگری کردند، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

مجموعه آثار نقاشی امام رضایی کودکان نیز تا پنج‌شنبه، ۲۳ دی ۱۴۰۰ در نگارخانه رضوان وابسته به مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی واقع در مشهد، خیابان کوهسنگی ۱۷، شماره ۱۶ در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید