با همکاری بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی صورت گرفت؛
نخستین پیش‌نشست همایش بین المللی «زیارت در ادیان و ملل»
نخستین پیش‌نشست همایش بین ‌المللی «زیارت در ادیان و ملل» به همت گروه کلام و فلسفه دانشکده الهیات دانشگاه علامه طباطبایی و همکاری بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
دوشنبه,۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۷

به گزارش خبرنگار علم و فرهنگ آستان قدس رضوی، این همایش به میزبانی گروه کلام و فلسفه دانشکده الهیات دانشگاه علامه طباطبایی و با همکاری گروه ادیان بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی و پژوهشکده حج و زیارت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر حسام‌الدین خلعتبری؛ رئیس دانشکده الهیات دانشگاه علامه طباطبایی، بیان کرد: زیارت به عنوان یک مساله مشترک میان ادیان، زمینه گفتگوی را هموار می‌کند.

دکتر علی کربلایی مدیر گروه فلسفه و کلام و دبیر علمی همایش، نیز همفکری  و هم افزایی درباره هرچه بهتر برگزار کردن این همایش را به عنوان دستور جلسه مطرح کرد و بر مشارکت فعال مراکز علمی از جمله بنیاد پژوهشهای اسلامی تاکید کرد.

در ادامه جلسه نیز حسین لطیفی؛ سرپرست معاونت پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی آمادگی همکاری بنیاد را در برگزاری هر چه بهتر این همایش اعلام کرد و به معرفی ظرفیت‌های علمی بنیاد پرداخت.

 وی اظهار کرد: براساس سیاستهای کلان آستان قدس رضوی، موضوع زیارت یکی از مهمترین ماموریتهای این آستان مقدس به شمار می رود.

ایزانلو؛ مدیر گروه ادیان بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی نیز در ادامه این جلسه بر گفتمان‌سازی این همایش در عرصه بین المللی و بسیج ظرفیت همه مراکز پژوهشی داخلی و خارجی تاکید کرد و گفت: پژوهشگران گروه ادیان چهار مقاله برای این همایش تدوین کرده‌اند که برای دبیرخانه همایش ارسال خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید