سوگواره «مادران فاطمی، دختران زینبی»
عصر امروز همزمان با سالروز شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا(س) سوگواره «مادران فاطمی دختران زینبی» به میزبانی بنیاد فرهنگی رضوی در دبیرستان علوم و معارف اسلامی امام رضا(ع) ویژه مادران و دختران دانش آموز مدارس امام رضا(ع) برگزار شد.
شنبه,۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳

 به گزارش خبرنگار علم و فرهنگ آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین قاسم سوری در این مراسم به اهمیت نماز و برکات آن اشاره کرد و گفت: نماز نور چشم مومن و بال پرواز به سوی ملکوت است.

وی یکی از راه‌های مبارزه با شیطان را اقامه نماز اول وقت دانست و گفت: نماز ما را از وسوسه‌های شیطان دور می‌کند و مراد از اینکه قرآن کریم می‌فرماید: «نماز انسان را از فحشاء و منکر باز می‌‌دارد»، این است که نماز بازدارنده از فحشاء و منکر است و انسان را از گناه باز می‌دارد. 

حجت‌الاسلام و المسلمین سوری تصریح کرد: نماز دارای مراتبی است و اثری که بر آن مترتب است نیز دارای مراتب است؛ نماز و دوری از گناه، مانند دو کفه ترازو هستند، اگر نمازگزار در نماز خود بیشتر به یاد خدا باشد، کمتر گناه مى‌‏کند و هر جا یاد خدا در نماز ضعیف ‌شود و نمازگزار از حقیقت یاد خدا منصرف شود دچار گناه و اشتباه مى‌‏شود.

وی با بیان اینکه دین نباید ما را خسته کند بلکه باید ما را پخته کند، گفت: نماز ما را قوی می‌کند؛ با نماز در مقابل گناهان مقاوم می‌شویم و انسان مقاوم می‌تواند شیطان را شکست دهد.

این کارشناس دینی در ادامه ابراز کرد: مادیات محل غم‌ها و نا آرامی‌ها هستند و از همین رو توجه به امور دنیوی ما را از معنویات و سعادت دنیا و آخرت دور می‌کند؛ بی نیازی از مادیات و زرق و برق دنیا ما را به آرامش ‌رسانده و قوی می‌کند؛ انسانی که قوی باشد می تواند پیرو اهل بیت(ع) باشد و از ولایت دفاع کند.

وی اضافه کرد: دوست داشتن حضرت فاطمه(س) و فرزندان او باعث نجات انسان می‌شود و از همین رو گسترش فرهنگ فاطمی در جامعه امری بسیار ارزشمند و ضروری است؛ در واقع حضرت زهرا(س) برای دفاع از دین اسلام مقاومت و ایستادگی کرد و در این راه به شهادت رسید که این مهم باید برای نسل جوان جامعه تبیین شود.

اجرای نمایش آئینی، هم‌خوانی گروه سرود گلدسته‌های حرم، دکلمه‌خوانی، مداحی و ذکر مصیت از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید