مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در خانه تاریخی ملک برگزار شد
در آستانه سوم جمادی‌الثانی، مراسم سوگواری سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) بانوی بزرگ اسلام در خانه تاریخی ملک در تهران برگزار شد.
شنبه,۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷

به گزارش خبرنگار علم و فرهنگ آستان قدس رضوی، مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) همراه با آیین بزرگداشت دهه بصیرت و گرامی‌داشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با مشارکت هیئت امنای بازار بزرگ تهران و پایگاه بسیج خانه تاریخی ملک صبح امروز در این موقوفه فرهنگی آستان قدس رضوی در پایتخت برپا شد.

مدیر عامل مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در این مراسم اظهار کرد: توصیه من این است که همه دوستان در فرصتی مناسب خطبه فدکیه حضرت زهرا(س) را کلمه به کلمه بخوانند تا با اعجاز سخنانی که از زبان یک معصوم خارج شده است، بیش‌تر آشنا شوند.

غلامرضا خواجه‌سروی با اشاره به تلاش حضرت فاطمه(س) برای جلوگیری از انحراف در دین افزود: هرچند عمر کوتاه ایشان کفاف توفیق در این هدف را نداد اما ما شیعیان می‌توانیم با برپایی نماز، پرداخت خمس و زکات، کمک به فقرا و حرکت در مسیر درست، مانع از انحراف در دین شویم.

وی در ادامه مراسم تصریح کرد: متأسفانه یکی از اتفاقاتی که در سال‌های اخیر افتاده این است که عده‌ای با شعار «جهاد» به جان کشورهای اسلامی افتاده‌اند و فجایعی را رقم زدند که حتی صحبت درباره آن غیر قابل تحمل است.

مدیر عامل مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک با بیان اینکه همه این کارها با نام خدا و با ادبیات دینی انجام گرفته است، گفت: زمانی که داعش به مرز ایران نزدیک شد خیلی‌ها گفتند مقابله به ما ربطی ندارد در حالی که اتفاقاً هدف اینها کشور ایران بود که اکثر مردم آن شیعه‌اند.

خواجه‌سروی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی نماد جریان مقاومت است، افزود: حاج قاسم با اقدامات خود دنیا را از یک جنگ جهانی نجات داد‌، به همین جهت حرکت او خدمت به بشریت بود.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه سردار سلیمانی بر شعارهای دروغین صلح جهانی خط بطلان کشید و خودش صلح جهانی ایجاد کرد، بیان کرد: سردار سلیمانی و همراهانش صادقانه پیش رفتند تا صلح جهانی و حقوق بشر را تضمین کنند.

وی ادامه داد: جوهره کار حاج قاسم اخلاص، صداقت، درستی، نوع‌دوستی و ایمان بود، ایشان هیچ‌گاه گذشته خود را فراموش نمی‌کرد و در ایام فاطمیه به شهر خودش می‌رفت. باید زمان بگذرد تا مردم جهان بفهمند این سردار بزرگ چه کرده است. سردار سلیمانی حقیقت مبارزه با تروریسم و تندروی را به جهان نشان داد.

مداحی و روضه‌خوانی محسن قاری کاشانی؛ مداح اهل بیت(ع)، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود که در خانه تاریخی ملک(مکان پیشین کتابخانه و موزه ملی ملک) واقع در تهران، خیابان 15 خرداد (بازار بزرگ)، پله‌های نوروزخان، بازار بین‌الحرمین برگزار شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید