رضایت امام رضا(ع) با گره‌گشایی از کار مردم محقق می‌شود
تولیت آستان قدس رضوی گفت: گره گشایی از کار مردم و رسیدگی به مشکلات آنان با نام و یاد حضرت رضا(ع) جلب رضایت آن امام رئوف و خداوند را در پی دارد.
شنبه,۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۴

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در آئین گردهمایی خادمیاران استان کرمان با بیان اینکه حضرت رضا(ع) واسطه رضایت خداوند از مخلوقاتش است، گفت: جلب رضایت و خشنودی خداوند که بزرگترین سعادت انسان است از طریق حضرت رضا(ع) حاصل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید محبت و توجه حضرت رضا(ع) را جلب کنیم و این جلب رضایت به ابزاری نیاز دارد، اظهار کرد: خوشبختی و سعادت دنیا و آخرت ما در گرو همین جلب محبت است و یکی از راه‌های آن کاری است که شما خادمیاران در رأس برنامه‌های خود قرار داده‌اید و آن هم رسیدگی به نیازمندان و احسان جویان تحت عنوان کانون‌های خادمیاری به نام مبارک حضرت رضا(ع) است.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: یکی از کارهایی که معصومین(ع) در دوران زندگی با برکتشان لحظه‌ای از آن غفلت نمی‌کردند رسیدگی به مشکلات و گره‌گشایی از کار مردم بود، ائمه اطهار(ع) این مهم را بر هر کار مستحب دیگری ترجیح می دادند و سیره آنان باید برای همه ما الگو باشد.

وی با بیان اینکه عمل احسن را ائمه اطهار(ع) درک می‌کنند و ما نمی‌توانیم عمل احسن را به درستی تشخیص دهیم، گفت: انجام عمل احسن قبل از هر چیز نیاز به معرفت دارد؛ اگر بخواهیم عمل احسن انجام دهیم باید از معصومین(ع) و حجت‌های الهی بیاموزیم و فرا بگیریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی در ادامه افزود: با مطالعه در سیره ائمه معصومین(ع) در می‌یابیم همواره پس از انجام واجبات، رسیدگی به کار مردم و گره گشایی از مشکلات آنان را در رئوس کارهای خود قرار می‌دادند.

وی بیان کرد: هر کس در حد توان و قدرت از مال، آبرو، اعتبار، عقل، توان جسمی و فکری و... خود برای رفع مشکلات مردم صرف کند، این کار موجب جلب رضایت حضرت رضا(ع) می‌شود و چه بهتر که با نام و پرچم این امام انجام شود.

تولیت آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: کار شما خادمیاران هم گره‌گشایی از کار مردم و هم ایجاد محبت امام و حجت خداوند در دل مردم است که در واقع دو ثواب محسوب می‌شود و اجر آن بی نهایت است.

وی اضافه کرد: خداوند به همه ما خادمان توفیق عنایت فرماید تا بتوانیم با اعمال خوب و کارهای نیکو محبت، خشنودی و رضایت حضرت رضا(ع) که رضایت خداوند متعال است را جلب کنیم.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید