معرفی و دانلود کتاب «یک پنجره خورشید؛ سیره و شمایل پیامبر اکرم(ص) از زبان امام رضا(ع)»
کتاب «یک پنجره خورشید؛ سیره و شمایل پیامبر اکرم(ص) از زبان امام رضا(ع)» توسط محمد هادی زاهدی گردآوری شده که در هشت فصل به این روایت امام هشتم درباره سیره و شمایل پیامبراکرم (ص) پرداخته است.
چهارشنبه,۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱

دربــارۀ سیره و شمایل پیامبر اکــرم(ص) از همان سـده‌هـای نخستین اسلامی، کتابهای متعددی نوشته شده است و هرکدام کوشیده اند جلوه ای از این خورشید پرفروغ و بی غروب را برای خوانندگان خود ترسیم کنند و بی تردید از بهترین شمایل ها و سیره هایی که به اختصار توانسته بارقه هایی چشم نواز و راهگشا را از آن ستارۀ تابان و خورشید نورافشان بیان کند، روایتی است که امام علی بن موسی الرضا(ع) از پدران ارجمند خود از زبان دو سبط پیامبر، امام حسن(ع) و امام حسین (ع) روایت کرده و این روایت تقریبا در سیره هایی که پس از قرن سوم نوشته شده، بازتاب یافته است.

برای تبیین مطالبی که در این روایت آمده، از دیگر منابع معتبر نیز استفاده شده تا مجموعه ای کم حجم، اما تا حد ممکن گویا، در اختیار خوانندگان این اثر قرار گیرد و بدیهی است که ترتیب مطالب و نوشته ها بر اساس همان روایت امام هشتم(ع) است.

کتاب «یک پنجره خورشید؛ سیره و شمایل پیامبر اکرم(ص) از زبان امام رضا(ع)» توسط محمد هادی زاهدی گردآوری شده و آستان قدس رضوی آن را به چاپ رسانده و منتشر کرده است که در هشت فصل به این روایت امام هشتم درباره سیره و شمایل پیامبراکرم (ص) پرداخته است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید