چاپ پوستر نفیس شعار و لگوی برنامه‌های دهه آخر صفر
پوستر نفیس شعار و لگوی برنامه‌های دهه آخر صفر«همه خادم الرضاییم؛ نجات انسان، رسم مسلمانی» ویژه حرم مطهر رضوی در «موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس» به چاپ رسید.
پنجشنبه,۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴

به گزارش خبرنگار علم و فرهنگ آستان قدس رضوی، طراحی پوستر«همه خادم الرضاییم؛ نجات انسان، رسم مسلمانی» شامل پرهای سبز رنگ به هم پیوسته‌ای است که نماد عُشاق امام رضا(ع) است و همگی در قالب یک چوبپرِ خادمان حضرت گرد هم آمده‌اند و شعار طلاکوب محوری این پوستر را شکل داده اند در ابعاد 50 در 70 سانتی‌متر و در بالاترین سطح کیفی در موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی به زیور چاپ آراسته شد.

براي دســتیابی به فضــاها، جلوه‌ها و طیف‌های رنگی موجود در در این اثرلازم بود از ماشــین‌های چاپی با آخرین فناوری‌های روزآمد که بتواند در یک مرحله تمامی رنگ‌ها موجود در آن را چاپ نماید ســود برد به گونه‌ای که فضــاهای رنگی در تمامی ســطح پوســتر ایجاد گردند.

براین اســاس، ماشین چاپ هشت رنگ هایدلبرگ(XL) موجود در مرکز بین المللی چاپ و نشر قرآن کریم آستان قدس رضوی که یکی از پیشرفته‌ترین تجهیزات صنعت چاپ کشور می‌باشد و مجهز به آپشن‌های بروزی است مورد استفاده قرار گرفت، از تجهیزات متمایز این ماشین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

-  برخوردار از پیشرفته ترین فن آوری براي چاپ نفایس، با بالاترین سطح کارآیی درچاپ؛

- متصل به جریان کاری پیش از چاپ به منظور دریافت پیش تنظیمات اتوماتیک کارهای چاپی؛

- مجهز به سیستم اسپکترو فتومتری و دنسیتومتری به منظور کنترل کیفیت چاپ وامکان گزارش دهی و ثبت نتایج؛

- دارای سیستم کاملاً اتوماتیک کنترل روی هم خوردگی در حین چاپ؛

پس از انتخاب نوع دستگاه موارد و ملاحظات تکنیکی شش گانه زیر قبل از چاپ نهایی مورد بررسی تخصصی قرارگرفت:

الف) چگونگی چاپ رنگ طلا با توجه به حساسیت ان در چاپ بنحوی که نمایش و نشست آن مناسب باشد.

ب) انتخاب ترتیب و توالی رنگها جهت حصول به بالاترین میزان شفافیت و وضوح.

ج) استفاده از مواد اولیه و مصرفی از مراکز معتبر سازنده؛

د) چاپ ازمایشی جهت مشاهده کیفیت.

ودر نهایت خدمات تکمیلی خاص و ویژه بر روی این اثر نفیس شامل: انواع یووي موضعی و سلفون کشی و برجسته کاری شعار و طلاکوب آن صورت پذیرفت.

مهمترین هدف استفاده از این نماد، ایجاد یک هویت بصري و یکپارچه سازی همه فعالیت‌ها و خدمت رسانی‌ها در دهه آخر ماه صفر است و طبق هماهنگی صورت گرفته، این شعار در تبلیغات محیطی، دکورها و همه برنامه هاي این ایام استفاده خواهد شد تا «همه خادم الرضاییم؛ نجات انسان، رسم مسلمانی»  به عنوان یک الگوي رفتاري در افکار عمومی ترویج شود.

این پوستر نفیس با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، «همه خادم الرضاییم؛ نجات انسان، رسم مسلمانی» به عنوان شعار و لوگوی برنامه‌های دهه آخر صفر رونمایی شد.

شایان ذکر است لوگوی این شعار به سفارش مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی آستان قدس رضوی و توسط حامد مغروری، از گرافیست‌هاي مطرح کشورمان طراحی شده است که از طریق فایل پیوست قابل دریافت است.

 

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید